ماهی برنامه نویسی بهینه ساز دانلود برنامه

ماهی: برنامه نویسی بهینه ساز دانلود برنامه آموزشی asp.net pluralsight وب سایت

گت بلاگز اخبار گوناگون چیزهای عجیبی که فقط در ژاپن پیدا می‌شود

فرهنگ‌های مختلفی در سراسر دنیا وجود دارد و زیاد آن‌ها با هم تفاوت دارند. هنگامی که به فرهنگ‌های دیگر نگاه می‌کنیم چیزی که به نظر خودشان خیلی عادی است جهت ما بسی

چیزهای عجیبی که فقط در ژاپن پیدا می‌شود

چیزهای عجیبی که فقط در ژاپن پیدا می شود

عبارات مهم : جزیره

فرهنگ های مختلفی در سراسر دنیا وجود دارد و زیاد آن ها با هم تفاوت دارند. هنگامی که به فرهنگ های دیگر نگاه می کنیم چیزی که به نظر خودشان خیلی عادی است جهت ما بسیار عجیب به نظر می رسد.

فرهنگ های مختلفی در سراسر دنیا وجود دارد و زیاد آن ها با هم تفاوت دارند. هنگامی که به فرهنگ های دیگر نگاه می کنیم چیزی که به نظر خودشان خیلی عادی است جهت ما بسیار عجیب به نظر می رسد. این به علت جدایی فرهنگ ها از نظر موقعیتی است که در آن ظهور کرده اند. جهت مثال، فرهنگ نمیکره شرقی با فرهنگ نیمکره غربی تفاوت زیادی دارد. حتی گاهی کشورهای مختلفی که در نزدیکی هم قرار دارند فرهنگ های کاملا متفاوتی دارند. این تفاوت فرهنگی حتی می تواند در قسمت های متفاوت یک کشور نیز دیده شود. با این حال فرهنگ هیچ جا به اندازه ژاپن عجیب نیست.

آن ها بسیار منحصر به فرد هستند و هیچ فرهنگی نمی توانید پیدا کنید که مثل آن ها باشد. در حالی که آن ها به توانایی سختکوشی خود افتخار می کنند و مدارس فوق العاده ای دارند می توانند خنده آمیز هم باشند. اغلب عجیب ترین شکل سرگرمی ها از ژاپن می آید. اگر در فرهنگ ژاپنی عمیق تر شوید چیزهای عجیب تری هم پیدا می کنید. چیزهایی مثل افسانه های مختلف، مدهای عجیب و حتی موجودات عجیب. ژاپن جایی است که همه باید در نخستین وقت تجربه کنند، ولی این فهرست کمک می کند بدانید چه چیزهایی در آنجا انتظارتان را می کشد.

چیزهای عجیبی که فقط در ژاپن پیدا می‌شود

اختاپوس غول پیکر

ظاهرا این موجود غول پیکر در خلیج فونکا در ژاپن کمین کرده هست. جان بچلر (John Batchelor) در کتابش می گوید که این هیولا به کشتی های در حال عبور حمله و یک جوهر سیاه خطرناک پخش می کند که ریه های خدمه کشتی را پر می کند. گفته می شود اندازه این حیوان به ۱۲۵ متر هم می رسد. این موجود در آیین شینتویسم نقش بیشتری از یک اختاپوس دارد که به قایق ها حمله می کند. گفته می شود این موجود با کامی همراه است که در عقاید شینتو معادل روح است و شبیه فرشته محافظ در تمدن های غربی هست. این جانور به عنوان آیین پاکسازی نفس جهت پیروان شینتویسم دیده می شود. عجیب است که چنین حیوان بزرگ و ترسناکی به عنوان یک اثر مثبت دیده می شود.

فرهنگ‌های مختلفی در سراسر دنیا وجود دارد و زیاد آن‌ها با هم تفاوت دارند. هنگامی که به فرهنگ‌های دیگر نگاه می‌کنیم چیزی که به نظر خودشان خیلی عادی است جهت ما بسی

مد دندان های بد شکل

فرهنگ ژاپنی می تواند جهت مردم سراسر دنیا بسیار عجیب باشد. این فرهنگ در همه ابعاد، از سرگرمی تا مد منحصر به فرد هست. در دهه اخیر یک روند عجیب و غریب در ژاپن رواج یافته که دندان های اضافی و بد شکل را مد می داند، چیزی که مردم سایر کشور ها آن را زشت دانسته و تلاش می کنند اصلاح کنند. این مد آنقدر محبوب شده است که حتی بعضی دندانپزشکان، افراد را جراحی می کنند و دندان های جدیدی در برابر دندان های او می کارند. این روش هزینه های زیادی دارد.. این مد عجیب و غریب شروع شد تا نشان دهد کسی که دندان های بدشکل دارد می تواند به عنوان یک شخص پولدار دیده شود. احتمالا این مد جهت هر لحظه در ژاپن خواهد ماند و به سایر نقاط دنیا سرایت نمی کند که به نظر بهتر هم می آید.

اخراج کردن مرده از قبرستان

چیزهای عجیبی که فقط در ژاپن پیدا می‌شود

یکی از کارهای عجیبی که احتمالا فقط در ژاپن می بینید اخراج ساکنان مرحوم هست. در ژاپن اگر اجاره زمین پرداخت نشود، مرده ها ممکن است از قبرهایشان اخراج شوند. این کار در زیاد قبرستان های گران قیمت ژاپن انجام می شود. مرده نمی تواند اجاره بدهد بنابراین انتظار می رود بستگان نزدیک او این کار را کنند و اگر نتوانند مرده خلع قبر می شود. علت مهم این کار رشد جمعیت و به دنبال آن رشد تعداد کسانی است که به قبر نیاز دارند. در جزیره کوچک ژاپن با رشد جمعیت سریعی که دارد کوچکترین قطعه زمین هم ارزشمند است.

اتاق تبعید

فرهنگ‌های مختلفی در سراسر دنیا وجود دارد و زیاد آن‌ها با هم تفاوت دارند. هنگامی که به فرهنگ‌های دیگر نگاه می‌کنیم چیزی که به نظر خودشان خیلی عادی است جهت ما بسی

فرهنگ ژاپن روی اخلاق کاری خوب تمرکز دارد ولی اگر کسی اخلاق کاری نداشته باشد فکر می کنید اخراج می شود؟ اشتباه می کنید، لیکن ژاپنی ها به کسانی که از اخلاق کاری درست آگاهی ندارند هم ایمان دارند. آن ها چنین فردی را اخراج نمی کنند بلکه در یک اتاق تنها ایزوله می کنند تا به کارش ادامه دهد. اتاق تبعید یک اتاق کوچک ایزوله است که چیزهایی که جهت کارتان نیاز دارید در آن قرار داده شده است هست. این اتاق ها در ساختمان های اداری قرار دارند و نه تنها افراد در آن ها به کار عادی خود ادامه می دهند بلکه کارشان زیاد می شود تا درس بگیرند.

چیزهای عجیبی که فقط در ژاپن پیدا می‌شود

روستای عروسکی

یک روستای کوچک ژاپنی با نام روستای عروسکی مشهور شده است هست. این دِه آنقدر کوچک است که هیچ کسب و کار یا حتی بازاری ندارد. مردم زیادی به خاطر فقدان منابع از این دِه مهاجرت کردند تا آن ها را در شهرهای بزرگتر پیدا کنند؛ بنابراین این شهر به تدریج تبدیل به شهر ارواح شده است هست. یکی از زنان این دِه که از کم کردن جمعیت آن دلواپس بود تصمیم گرفت کاری در این باره انجام دهد و دوباره آن را پرجمعیت کند، ولی نه با انسان ها بلکه با عروسک ها. او شروع به بررسی کسانی کرد که دِه را ترک کرده بودند و صورت آن ها را به شکل عروسک بازسازی کرد. به زودی ۳۵۰ عروسک در این منطقه دورافتاده ژاپن ساکن شدند.

جزیره متروکه

جزیره هاشیما که جزیره کشتی جنگی هم نامیده می شود در نزدیکی ناگاساکی قرار دارد. این جزیره زمانی سکنه داشته، ولی اکنون کاملا تخلیه و متروکه شده است هست. این جزیره صنعتی شدن ژاپن را در دهه ۹۰ نشان می دهد. ساختمان بتنی آن همراه با سکوی نفتی ثابت می کند که این جزیره در دوران صنعتی شدن رشد سریعی را تجربه کرده هست. این جزیره به علت تمام شدن صنعت زغال سنگ کم کردن جمعیت شدیدی را مشاهده کرده و اکنون به یک جاذبه گردشگری جهت بازدیدکنندگان کنجکاو تبدیل شده است هست. این جزیره مثل تجربه سفر در وقت است و گردشگران در آن جمع می شوند تا ببینند زندگی در یک مکان صنعتی شده است چگونه بوده هست. سفر به این شهر غم انگیز و تا حدی ترسناک است.

جنگل خودکشی

جنگل آئوکیگاهارا (Aokigahara) در ژاپن، جایی است که مردم جهت خودکشی به آن می روند. نام مرسوم این جنگل «جنگل خودکشی» هست. در حال قدم زدن در این جنگل می توانید کسانی را پیدا کنید که با خودکشی جان خود را از دست داده اند. بطری های قرص و طناب چیزهای دیگری هستند که در این جنگل دیده می شود. افراد زیادی به این جنگل می روند تا به کسانی که خودکشی کرده اند کمک کنند، آن ها را شناسایی کنند و اطلاعات جمع آوری شده است را به خانواده هایشان برسانند. کسانی که به جنگل می روند گاهی با افرادی مواجه می شوند که قصد خودکشی دارند و قبل از اینکه جان خودشان را بگیرند می نشینند و با آن ها صحبت می کنند و دوست می شوند. با فوت های زیادی که اینجا اتفاق می افتد، حس وحشت بازدیدکنندگان را فرا می گیرد.

مثلث اژد ها

همه شما حتما نام مثلث برمودا را شنیده اید. ولی آیا می دانستید که مثلث دیگری هم وجود دارد که مثل برمودا ترسناک است؟ احتمالا نه، ولی این مثلث در ساحل جنوبی ژاپن واقع شده است است و سه نقطه مجزا را به هم وصل می کند که تشکیل مثلث می دهد. این قسمت مثلث اژد ها نامیده می شود. این مثلث عمود بر مثلث برمودا روی نقشه هست. مثلث اژد ها اتفاقاتی مشابه مثلث برمودا دارد. کشتی ها و هواپیماهای زیادی در جنگ جهانی ناگهان در این مثلث گم شدند. مانیتورهای داخل هواپیما ها و کشتی ها نمی خوانند و فقط جلو و عقب می پرند. عجیب است که شاخصه های این جزیره شبیه مثلث برموداست مگر اینکه ارتباطی بین آن ها وجود داشته باشد…

به سرپرستی گرفتن یک مرد بالغ

به فرزندی پذیرفتن هر لحظه یک راه عالی جهت کسانی بوده که راه دیگری جهت فرزند دار شدن ندارند. ولی آیا تا به حال به این فکر کرده اید که یک مرد بالغ را به فرزندی بپذیرید؟ در ژاپن می توانید این کار را کنید. این کار از سال ها پیش شروع شد یعنی زمانی که گسترش نام خانوادگی مهم بود. هنگامی که یک فرد بزرگسال را به فرزندی می گرفتید می توانست در گسترش خانواده و زنده نگه داشتن میراث خانوادگی نقش داشته باشد. یکی دیگر از مزایای به فرزندی گرفتن یک فرد بزرگسال دلایل مالی بود. او می توانست کار کند و درآمد بیشتری جهت خانواده تولید کند ممکن است فکر کنید این کار دیگر قدیمی شده است و نام خانوادگی خیلی وقت است که به اندازه قدیم اهمیت ندارد. شواهد نشان می دهد که در سال ۲۰۱۱ بیش از ۸۰۰۰۰ بزرگسال قانونی در ژاپن به فرزندی گرفته شدند.

چرت های کوتاه

با وجود فرهنگ ظالمانه و طولانی کار در ژاپن، جای تعجب نیست که ژاپنی ها را اغلب در حال خواب ببینید. ژاپنی ها با روزهای کاری طولانی مجبورند هرجا که می توانند بخوابند. ممکن است خیلی خوشبخت به نظر برسند، ولی آن ها اغلب نمی توانند هشت ساعت در شب بخوابند؛ بنابراین مجبورند توانایی های خود را تطبیق دهند که همه جا چرت سریع و کوتاهی بزنند تا بتوانند در ادامه روز سرحال باشند و کار کنند. اغلب اوقات هنگامی که کارمندی در محل کار در حال چرت زدن دیده می شود، به جای اینکه او را سرزنش کنند، تحسین می کنند، چون نشان دهنده سختکوشی اوست. گفته می شود بعضی افراد هنگامی که سرپرستشان جهت نظارت می آید خودشان را به خواب می زنند تا رضایت آن ها را جلب کنند. این کار در سایر نقاط دنیا بسیار عجیب و کاملا برعکس است.

توهم هنری استخر

وقتی به این قطعه هنری نگاه می کنید، شاید مجبور شوید دوباره نگاه کنید. لیکن افرادی را در آن می بینید که ته یک استخر با لباس کامل ایستاده اند و نفس می کشند! این یک نمایشگاه هنری منحصر به فرد در کانازاوای ژاپن است که به وسیله هنرمند «لئوناردو ارلیچ» ساخته شده است هست. این اثر در واقع گودالی است که شبیه کف استخر طراحی شده است و دو لایه شیشه براق است که آن را جادویی می کند. این استخر توهمی یکی از بزرگترین جاذبه های گردشگری ژاپن است که بازدیدکنندگان جهت عکاسی در آن می آیند.

قدیمی ترین کسب و کار جهان

قدیمی ترین کسب و کار آشنا شده است دنیا هنوز در اوساکا در ژاپن کار می کند. قدمت این ساختمان به سال ۵۷۸ میلادی بازمی گردد و به وسیله شاهزاده شوتوکو بنا شده است هست. کتیبه آن حدود ۳ متر طول دارد و قدمت آن به ۴۰ نسل از صاحبانی بازمی گردد که این کسب و کار را اداره می کردند. متاسفانه این کسب و کار هنوز همان نام سابق را ندارد و دوران مشکل را گذراند که در نهایت صاحبش مجبور شد آن را در سال ۲۰۰۶ بفروشد. با این وجود ساختمان مهم هنوز در آنجا واقع شده است است و به عنوان یک شرکت ساختمانی فعالیت می کند. صاحبان مهم شرکت نیز زیر نظر شرکت تازه همچنان به هنر نجاری خود ادامه می دهد.

تاکو تاماگا

تاکو تاماگا یک اسنک خیابانی در ژاپن هست. طعم و بوی این اسنک مثل ظاهرش هست. تاکو تاماگا سر اختاپوس است که با تخم بلدرچین پر شده است هست. این اختاپوس کباب شده است و روی یک سیخ قرار گرفته هست. هشت پا و تخم مرغ در کنار هم طعم عجیبی دارد، ولی احتمالا باید خوب باشد. بسیاری از فروشندگان خیابانی آن ها را با قیمت کمی می فروشند و در زیاد خیابان های ژاپن دیده می شوند. جهت بعضی از گردشگران جالب است که آن را امتحان کنند هرچند ممکن است اشتها آور به نظر نرسد، ولی طعم فوق العاده ای دارد. تاکو تاماگا یکی از غذاهای عجیب و غریب ژاپنی و ترکیب دو چیز متفاوت است که هیچکس فکر نمی کند در کنار هم بخورد.

هیکیکوموری (Hikikomori)

هیکیکوموری به معنای درونگرا یا غیراجتماعی بودن است که زیاد در نوجوانان و جوانانی دیده می شود که نیاز جدی به منزوی و محدود کردن خودشان در اتاق هایشان دارند. افرادی که از هیکیکوموری زحمت می برند معمولا منزوی یا گوشه گیر نامیده می شوند. به علت حجم زیاد فشارهای اجتماعی که در فرهنگ ژاپنی وجود دارد این مسئله در ژاپن زیاد دیده می شود. جوانان و نوجوانان تحت فشار زیادی هستند که تعجبی ندارد همراه با اضطرابی که در سنین رشد وجود دارد باعث ایجاد هیکیکوموری شود.

جزیره ماسک گاز

در ژاپن دیدن افرادی که جهت محافظت از خود در برابر امراض از ماسک های جراحی استفاده می کنند اتفاق معمولی هست، ولی تا به حال افراد زیادی را دیده اید که هر لحظه ماسک گاز می زنند؟ مردم جزیره میاکه (Miyake) هر لحظه از ماسک های گاز استفاده می کنند. علت نیاز دائمی آن ها به این ماسک ها، یک آتشفشان فعال در این جزیره هست. به علت گازهای سمی که از ماگما در فوران های اخیر ساطع شده، راه رفتن در این جزیره بدون ماسک کار خطرناکی هست؛ و همین عنوان آن را به یک جاذبه توریستی تبدیل کرده هست. همه تور ها جهت حفاظت از بازدیدکنندگان ماسک گاز ارائه می دهند این یکی از مکان هایی است که در سفر به ژاپن باید از آن دیدن کنید تا ببینید چطور در چنین شرایط مشکل مردم با آرامش زندگی می کنند.

برترین ها

واژه های کلیدی: جزیره | دندان | فرهنگ | خودکشی | دندانپزشک | دندانپزشکان | اخبار گوناگون

چیزهای عجیبی که فقط در ژاپن پیدا می‌شود

چیزهای عجیبی که فقط در ژاپن پیدا می‌شود

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz