ماهی برنامه نویسی بهینه ساز دانلود برنامه

ماهی: برنامه نویسی بهینه ساز دانلود برنامه آموزشی asp.net pluralsight وب سایت

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی آمریکا هزینه سنگینی پرداخت خواهد کرد / روحانی

رییس جمهور در جمع ایرانیان مقیم اتریش گفت: نشانه دولت آمریکا انزوای ملت کشور عزیزمان ایران بود، ولی هزینه سنگینی پرداخت خواهد کرد.

آمریکا هزینه سنگینی پرداخت خواهد کرد / روحانی

روحانی: آمریکا هزینه سنگینی پرداخت خواهد کرد

عبارات مهم : ایران

رییس جمهور در جمع ایرانیان مقیم اتریش گفت: نشانه دولت آمریکا انزوای ملت کشور عزیزمان ایران بود، ولی هزینه سنگینی پرداخت خواهد کرد.

به گزارش مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی سه شنبه شب و در جمع صمیمی ایرانیان مقیم اتریش در وین گفت: نشانه دولت آمریکا انزوای ملت کشور عزیزمان ایران بود، ولی هزینه سنگینی پرداخت خواهد کرد و این نخستین بار است که آمریکا علیه ملت کشور عزیزمان ایران توطئه می کند و جز کشور کوچک، حامی ندارد.

آمریکا هزینه سنگینی پرداخت خواهد کرد / روحانی

دکتر روحانی گفت: امروز با شرایطی مواجه هستیم که باید روابطی نیرومند تر و مستحکم تر با کشورهایی که به طور سنتی با کشور عزیزمان ایران روابط خوبی داشته و دارند، برقرار کنیم.

رئیس جمهور افزود: بعضی کشورهای اروپایی در شرایط متفاوت روابط مطلوبی با کشور عزیزمان ایران داشتند و موضع گیری های آنها نسبت به کشور، انقلاب و نظام کشور عزیزمان ایران معتدل تر و مناسب تر بوده که سوئیس و اتریش جزو این دسته از کشورهای اروپایی هستند. به همین جهت از میان کشورهای مختلفی که جهت سفر از ما دعوت کرده بودند ترجیح دادیم نخستین سفر اروپایی را در دولت دوازدهم و در این مقطع حساس از سوئیس و اتریش شروع کنیم.

رییس جمهور در جمع ایرانیان مقیم اتریش گفت: نشانه دولت آمریکا انزوای ملت کشور عزیزمان ایران بود، ولی هزینه سنگینی پرداخت خواهد کرد.

دکتر روحانی اظهار داشت: صهیونیست ها، آمریکایی ها و بعضی کشورهای معدود دیگر همواره دنبال این بودند که روابط کشور عزیزمان ایران را با دیگر کشورهای دنیا ، همسایگانش و کشورهای دوست تضعیف کرده و یا در صورت امکان قطع کنند و نشانه آنها در حصر و در انزوا قرار دادن کشور عزیزمان ایران و به تعبیری ترویج کشور عزیزمان ایران هراسی در منطقه و دنیا بوده است.

رئیس جمهور ادامه داد: از شروع دولت یازدهم همه تلاش ما این بوده که این سیاست را به شکست بکشانیم و کشور عزیزمان ایران را در جایگاه واقعی خود به عنوان کشوری تأثیرگذار در منطقه و دنیا و کشوری که در طول تاریخ و تمدن بشری همواره نقش بسیار مهمی در ارتقاء علم، دانش، فرهنگ، ادبیات، تجارت و صنعت داشته، معرفی کنیم.

دکتر روحانی تصریح کرد: در مقطع تاریخی حال حاضر ، حاکمان تازه آمریکا با تفکر خاص ای که دارند و خود را نه تنها نسبت به کشور عزیزمان ایران بلکه نسبت به کل منطقه ما و مسلمانان و اساساً نسبت به همه غیرآمریکایی ها برتر تصور می کنند و گاهی در سخنانشان نیز به این جملات و کلمات تصریح می کنند، رویه ای کاملاً مخالف مقررات و تعهدات بین المللی در پیش گرفته اند. بحث امروز آنها صرفاً مخالفت با برجام نیست، بلکه از شورای حقوق بشر شرکت ملل و شرکت یونسکو نیز خارج شده است و در برابر گروه ۷ کشور صنعتی، ملت فلسطین و ملت های اسلامی دیگر نیز همین رویکرد را در پیش گرفته اند.

آمریکا هزینه سنگینی پرداخت خواهد کرد / روحانی

رئیس جمهور ادامه داد: امروز جمعی در آمریکا روی کار آمده اند که توافقات این کشور با همه کشورهای دنیا و حتی همسایگان آمریکا را مورد بی توجهی قرار می دهند. اگر این رفتارهای تازه آمریکایی ها فقط در قبال کشور عزیزمان ایران یا فقط در برابر برجام و یا در برابر گروه یا بخشی در کشور عزیزمان ایران بود، شاید قابل درک بود.

دکتر روحانی خاطر نشان کرد: در گذشته هر وقت آمریکایی ها در برابر ملت کشور عزیزمان ایران توطئه ای را اجرا می کردند، می توانستند حداقل بخشی از کشورهای دنیا را با خود همراه کنند، ولی این جهت نخستین بار است که آمریکایی ها می خواهند توطئه ای علیه کشور عزیزمان ایران اجرا کنند و به جز یکی دو کشورکوچک هیچ کشور دیگری با آنها همراهی نکرده هست. در کل اروپا، آسیا و آفریقا فقط چند کشور انگشت شمار هستند که با اقدام ترامپ در خروج از توافق هسته ای که توافقی میان ۷ کشور، بوده و به تأیید شورای امنیت شرکت ملل رسیده، همراهی کرده اند.

رییس جمهور در جمع ایرانیان مقیم اتریش گفت: نشانه دولت آمریکا انزوای ملت کشور عزیزمان ایران بود، ولی هزینه سنگینی پرداخت خواهد کرد.

رئیس جمهور گفت: ایجاد انزوا جهت ملت کشور عزیزمان ایران که نشانه کارها تازه آمریکا هست، اینبار هزینه بسیار بالایی جهت آنها خواهد داشت و ملت کشور عزیزمان ایران نیز از هر لحظه در برابر این توطئه مقاوم تر خواهد بود. اگر کارها آمریکایی ها علیه یک بخش یا گروه خاص در کشور عزیزمان ایران بود شاید می توانستند تا حدودی کارشان را به پیش ببرند، ولی امروز در برابر همه ملت کشور عزیزمان ایران ایستاده اند و جهت هر شرکت و بانکی که با کشور عزیزمان ایران رابطه دارد ، خبر ترساندن می فرستند تا روابطش را با کشور عزیزمان ایران قطع کند.

دکتر روحانی اضافه کرد: آمریکایی ها ادعا می کنند که می خواهند پل های ارتباطی کشور عزیزمان ایران با دنیا را قطع کنند، ولی هرگز نخواهند توانست، به این نشانه برسند، آنها قدرت مطلقه عالم نیستند. امروز از اینکه دو کشور اروپایی از دولت و مدیر جمهور کشور عزیزمان ایران استقبال کرده اند، عصبانی هستند، ولی آیا این کشورها به حرف آنها گوش کردند؟

آمریکا هزینه سنگینی پرداخت خواهد کرد / روحانی

رئیس جمهور اظهارداشت: همه شاهد بودیم که اتحادیه اروپا با چه صراحتی در برابر آمریکایی ها موضع گیری کرد. نمی خواهم بگویم آمریکایی ها نمی توانند جهت کشور عزیزمان ایران مسئله ایجاد کنند، ولی قطعاً در عملیاتی کردن آنچه ادعا می کنند، موفق نخواهند بود و قادر نیستند پل های ارتباطی کشور عزیزمان ایران با دنیا را قطع کنند.

دکتر روحانی تصریح کرد: یکی از بزرگترین پل های ارتباطی کشور عزیزمان ایران با دنیا شما ایرانیان خارج از کشور هستید؛ چه کسی می تواند علاقه به کشور عزیزمان ایران را از دل ایرانی ها خارج و یا توجه ایرانیان داخل و خارج کشور را نسبت به کشور عزیزشان سلب کند.

رئیس جمهور با بیان اینکه مسأله اول و اساسی جهت آمریکایی ها پیشرفت و عظمت کشور عزیزمان ایران هست، خاطرنشان کرد: یک زمانی است که آنها در ظاهر استدلال می کنند که با کشور عزیزمان ایران توافقی کردند که کشور عزیزمان ایران به آن عمل نکرده هست. ولی امروز همه شرکت های بین المللی مرتبط به توافق برجام می گویند که کشور عزیزمان ایران به عهدش به طور کامل وفا کرده است.

وی افزود: اگر کشور عزیزمان ایران تخلفی کرده باشد این آژانس بین المللی انرژی اتمی است که باید آن را اعلام کند که این آژانس هم نه یکبار، بلکه ۱۱ بار صراحتاً تکرار و تأکید کرده است که کشور عزیزمان ایران به طور کامل به تعهداتش عمل کرده است و همه کشورهای دیگر دنیا هم اعتراض و اعلام کردند که اقدام غیرقانونی آمریکا در خروج از برجام بر خلاف همه معاهدات جهانی بوده است.

دکتر روحانی با بیان اینکه در این اوضاع چه کسی می تواند باور کند آن کسی که از تعهد خود سر باز زده، جمهوری اسلامی و ملت کشور عزیزمان ایران بوده هست، گفت: جهت همه روشن است کشور عزیزمان ایران به طور کامل به تعهداتش وفادار بوده و این آمریکاست که با قلدرمآبی در این زمینه واکنش‌ها می کند و البته این واکنش‌ها قلدرمآبانه تنها در برابر کشور عزیزمان ایران نیست و مشمول بر اروپایی ها، کشورهای گروه ۷، چین و دیگر کشورها نیز می شود.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه امروز در شرایطی هستیم که شرکت های بین المللی از جمله شورای امنیت، اتحادیه اروپا و اکثریت قریب به اتفاق کشورها و ملت های دنیا در کنار جمهوری اسلامی ایستاده اند، اظهارداشت: این وضعیت، تقابل آمریکا با کشور عزیزمان ایران را بسیار پرهزینه خواهد کرد و جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران نیز مصمم است همچون هر لحظه توطئه های آمریکایی ها را نقش برآب کند آیا که مواضع آنها غیرمنطقی، غیرقانونی، ظالمانه و علی رغم تعهدات بین المللی و مصوبات شورای امنیت شرکت ملل است.

دکتر روحانی تصریح کرد: موقعیت امروز جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران از یک نظر از هر لحظه بهتر هست؛ امروز جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در میان افکار عمومی دنیا و در صحنه سیاست جهانی تنها نیست و عموم کشورها همراه کشور عزیزمان ایران هستند. آمریکایی ها به غلط تصور می کنند، که اگر به مردم کشور عزیزمان ایران فشار وارد کنند، آنها در برابر زبان زور، ترساندن و تحقیر، تسلیم خواهند شد؛ آیا که هیچگاه در طول تاریخ هیچ قدرتی نتوانسته ملت بزرگ کشور عزیزمان ایران را در برابر حرف های غیرمنطقی تسلیم کند و در تمام تاریخ هر تجاوزی به حقوق ملت کشور عزیزمان ایران محکوم به شکست بوده است.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: همه شاهد بودند که در دوران جنگ تحمیلی کشور عزیزمان ایران تنها بود در حالی که همه کشورهای دنیا با متجاوز به کشور عزیزمان ایران همراه و همصدا بودند. امروز زیاد کشورها اعلام کردند که رابطه تجاری خود را با کشور عزیزمان ایران حفظ خواهند کرد و در زبان و عمل، با اقدام آمریکا در خروج از برجام و تلاش جهت بازگرداندن تحریم ها همراهی نکرده اند. در جنگ تحمیلی که همه کشورها در کنار متجاوز بودند ما پیروز شدیم و حالا امروز شاهد آن هستیم که بسیاری از کشورها با کشور عزیزمان ایران هم صدا و همراه شدند.

دکتر روحانی گفت: در وقت جنگ تحمیلی دستگاه های اطلاعاتی کشورهای منطقه و بسیاری از کشورهای دیگر و از جمله آمریکا همه اطلاعات مربوط به کشور عزیزمان ایران را بلافاصله به عراقی ها انتقال یافته می کردند و هواپیماهای متجاوز عراقی، بعد از عملیات در خاک ایران، گاهاً در بازگشت در کشورهای منطقه فرود می آمدند و آنجا از خلبانان این هواپیماها، تجلیل می شد و امکانات و پول های عربستان و بعضی کشورهای عربی دیگر، در اختیار صدام بود و حداقل از ۱۳ کشور دنیا مزدور در ارتش عراق حضور داشت. آن روز شرق و غرب در کنار عراق ایستاده بودند، ولی ملت کشور عزیزمان ایران مقاومت کرد ، به پیروزی رسید و متجاوز را تنبیه کرد و کاری کرد که همه حامیان صدام چند سال بعد اظهار پشیمانی کردند.

رئیس جمهور افزود: شرایط امروز ما بسیار بهتر از دیروز و از وقت جنگ هست. نمی خواهیم ادعای گزافی کنیم، ولی کسی هم فکر نکند که پیشرفت کشور عزیزمان ایران بعد از اجرای توافق هسته ای شروع شد. کشور عزیزمان ایران از شروع دولت یازدهم در مسیر رشد و ترقی قرار گرفته است و همه آمارهای اقتصادی نشان می دهد که در ۵ سال گذشته مردم کشور عزیزمان ایران در رسیدن به خودکفایی در تولید بعضی محصولات در صنعت، در عرصه تولید نفت و گاز، گسترش اینترنت و ایجاد اشتغال با چه سرعتی پیشرفت کرده هست. خدماتی که با گسترش اینترنت در کشور عزیزمان ایران امروز ارایه می شود، قابل مقایسه با قبل نیست و توانسته ایرانیان را در هر کجای دنیا به هم نزدیک کرده و خدمات روز دنیا را در داخل کشور به ایرانیان ارایه کند.

دکتر روحانی اظهار داشت: در حدود ۳ سال گذشته بیش از ۳۶۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور فعال شده است که بیش از ۳۰۰ هزار شغل ایجاد کرده و ملت کشور عزیزمان ایران توانسته در بسیاری از زمینه ها روی پای خود بایستد در حالی که محیط زیست نیز در این سال ها سر سازگاری با ما نداشته است و کشور عزیزمان ایران تحت فشار کم آبی و به تبع آن کمبود برق قرار گرفته است ولی با این وجود، متخصصین کشور، در گرمای بالای ۵۰ درجه جنوب و دمای بالای ۴۰ درجه مرکز کشور، همه تلاش خود را می کنند تا برق و آب مردم را تأمین کنند.

رئیس جمهور با بیان اینکه حتی اگر همه فشارها بر مردم کشور عزیزمان ایران وارد شود، این مردم قادر خواهند بود، کشور خود را به خوبی اداره کنند، تصریح کرد: امروز روزی است که نیاز به همفکری، دوستی، برادری و اتحاد بین همه ایرانیان بیش از گذشته احساس می شود. امروز همه ایرانیان خارج از کشور، باید تلاش کنند روابط کشور عزیزمان ایران با دنیا، مستحکم باقی بماند. بدخواهان در داخل و خارج کشور به دنبال آن هستند که پل های ارتباط کشور عزیزمان ایران با دنیا را خراب کرده و به جایش دیوار بسازند و بعضی ها هم هستند که می خواهند قطر این دیوار را روز به روز زیاد کنند ولی مردم آگاه کشور عزیزمان ایران و ایرانیان آگاه خارج از کشور، اجازه نخواهند داد این دیوارها بوجود آمده و پل های ارتباطی کشور عزیزمان ایران با دنیا خراب شود.

دکتر روحانی گفت: امروز یکی از وظایف و رسالت های همه ایرانیان، در هر کجای جهان، این است که اجازه ندهند دشمن های به اهداف خود در برابر این ملت برسند و تلاش کنند، ملت کشور عزیزمان ایران مثل همه مقاطع حساس تاریخ از آزمایش خود، پیروز و موفق بیرون بیاید. تردید نداریم که اگر دشمن می خواهد فشار و مشکل به ملت کشور عزیزمان ایران تحمیل کند، این ملت نیز به خوبی می تواند، روند زندگی و پیشرفت خود را اداره کند.

رئیس جمهور ادامه داد: دشمن های ملت کشور عزیزمان ایران ادعا می کنند که توافق هسته ای باعث شد کشور عزیزمان ایران قدرتمند شود، حرکت ملت کشور عزیزمان ایران به سمت پیشرفت چه قبل از توافق برجام و چه بعد از آن، وجود داشته است و امروز نیز به همان مسیر ادامه خواهیم داد. ممکن است آمریکایی ها بتوانند باعث شوند، وقت اجرای یک پروژه در کشور عزیزمان ایران طولانی تر از معمول شود، ولی نمی توانند مانع از اجرای کامل آن شوند.

وی افزود:تا امروز هر شرکتی که اعلام کرده از کشور عزیزمان ایران خارج خواهد شد، یک شرکت داخلی به تنهایی یا با همراهی یک شرکت خارجی دیگر، اعلام کرده که آماده است جایگزین آن شرکت خارجی شود.

دکتر روحانی تصریح کرد: این همه تبلیغات و هوچی گری که آمریکایی ها در دنیا به راه انداختند با واقعیت بسیار فاصله دارد و همه نشانه این تبلیغات آن است که مردم کشور عزیزمان ایران را نسبت به آینده کشور و آینده اقتصادش بدبین کنند، آیا که فکر می کنند، همه کاره دنیا هستند. امروز یک آقایی در آمریکا بر سر کار آمده که با وجود آنکه در داخل کشورش، پرسشها و مخالفان زیادی دارد و عمده متحدانش در سطح جهان، به مخالفت با سیاست های یکجانبه او پرداخته اند، ولی فکر می کند می تواند در برابر ملت عظیم و بزرگ کشور عزیزمان ایران به اهدافش دست یابد.

رئیس جمهور تصریح کرد: امروز به هر نسبت که فشار آمریکا علیه کشور عزیزمان ایران زیاد می شود، به همان نسبت باید در صحنه سیاسی و اقتصادی دنیا فعال تر شویم. اگر آمریکایی ها می خواهند در زمینه اقتصادی، به ملت کشور عزیزمان ایران فشار وارد کنند، همه باید دست به دست هم دهیم، تا این فشار و تهدیدها را تبدیل به وقت های تازه جهت کشور کنیم. همین فشارهایی که امروز شروع شده است هست، در کوتاه مدت باعث شده، در اثر ممنوع و محدود شدن ورود کالاهای خارجی، تولید کالاهای مشابه داخل کشور عزیزمان ایران سرعت گیرد.

دکتر روحانی اضافه کرد: درست است که زیاد کردن قیمت ارز باعث فشار به مردم می شود، ولی از سوی دیگر می تواند صادرات کشور را رونق بیشتری ببخشد و اگر درست برنامه ریزی کنیم، همه تهدیدها و فشارها می تواند تبدیل به وقت شود. تا چند ماه پیش خودروسازان کشور می گفتند که با توجه به تولید یک میلیون و ۶۰۰ هزار ماشین در سال گذشته، دیگر تبلیغات آنها در بازار داخلی تأثیر نداشته و با رکود در بازار مواجه هستند، ولی امروز اگر چه فشار هم بر مردم وارد شده است هست، ولی کار خودروسازان رونق گرفته و حالا سه شیفت در روز کار می کنند تا بتوانند، تقاضای مردم جهت ماشین را پاسخ دهند.

رئیس جمهور اظهار داشت: مشخص است که فشارهای اعمال شده، در جاهایی مسئله ایجاد کرده هست، ولی در عوض در جای دیگری باعث گشوده شدن، درهای جدیدی شده است هست. باید فضای بوجود آمده در نتیجه این فشارها و تهدیدها را تبدیل به فضایی مثبت جهت آینده کشور کرده و به یکدیگر کمک کنیم تا از مشکلاتی که بدخواهان می خواهند ایجاد کنند، عبور کنیم.

دکتر روحانی تصریح کرد: قبول داریم که پرسشها تازه باعث شده است فشار بیشتری به مردم وارد شود، ولی به عنوان مثال، امروز در زمینه تخصیص و واردات کالا با ارز، شفافیتی در کشور ایجاد شده است که در تاریخ کشور بی سابقه است و هرکس می تواند ببیند که ارزی که بانک مرکزی در ازای ثبت سفارش واردات کالا، تخصیص می دهد، کجا و چگونه هزینه می شود.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: پرسشها همانطور که جهت ما دردسر درست می کنند، می توانند وقت و شرایط نوین هم ایجاد کنند و این دست خود ماست که در برابر فشار دشمن بترسیم و عقب نشینی کنیم یا ایستادگی کرده و توانمندتر شویم. درست است که بعضی شرکت های بزرگ اروپایی، جهت ادامه همکاری با کشور عزیزمان ایران دچار مسئله می شوند، ولی همزمان شرکت های میانگین و کوچک که جهت انتقال تکنولوژی و همکاری گزینه های مناسب تری هستند، جهت همکاری با کشور عزیزمان ایران اعلام آمادگی کرده اند.

دکتر روحانی با تأکید بر اینکه ملت کشور عزیزمان ایران هر لحظه توانسته فشار و ترساندن را تبدیل به وقت کند، گفت: تردید ندارم که فشار خارجی نمی تواند این ملت را به زانو درآورد به شرط آنکه همه ملت ایران، در داخل و خارج، متحد و همصدا شوند.

رئیس جمهور افزود: خوشبختانه دشمن نادانسته و نابخردانه توطئه هایی کور و غلط علیه کل ملت کشور عزیزمان ایران طراحی کرده که ملت کشور عزیزمان ایران را به یکدیگر نزدیک تر می کند. این فشار عمومی علیه همه ملت کشور عزیزمان ایران راه به جایی نخواهد برد و اشتباه بزرگی است که آمریکایی ها مرتکب شده است اند که باعث می شود، وحدت ملت کشور عزیزمان ایران تقویت شده است و بتوانیم با هزینه ای کمتر از پرسشها پیش رو عبور کنیم.

دکتر روحانی گفت: یکی از اهداف جمهوری اسلامی در این مقطع تقویت روابط با کشورهایی است که سابقه دوستی با کشور عزیزمان ایران داشتند. در مذاکراتی که در سوئیس داشتیم مقامات و شرکت های این کشور اعلام کردند همکاری های تجاری و اقتصادی خود با کشور عزیزمان ایران را حفظ کرده و حتی آنها را توسعه می دهند. اتریش نیز همواره روابط دوستانه ای با کشور عزیزمان ایران داشته و به اتفاق سوئیس میزبان خوبی جهت مذاکرات هسته ای کشور عزیزمان ایران بودند و به عنوان میزبان تلاش کردند فضای مساعد و مناسبی جهت به نتیجه رسیدن مذاکرات ایجاد کنند.

رئیس جمهور افزود: در سوئیس نمایندگان بیش از ۴۰ شرکت جلسه مشترکی با نمایندگان بخش شخصی اقتصادی کشور عزیزمان ایران داشتند که داوطلبان بیشتری نیز به علت گنجایش پایین سالن از حضور در این نشست بازماندند و در اتریش نیز اعلام شده است است که داوطلبان شرکت در نشست یکسان فعالان اقتصادی دو کشور، بیش از گنجایش سالن هست. اینها نشان می دهد که اگر ما با اراده نیرومند ایستادگی کنیم از آنجا که حق با ماست و همه می بینند که جمهوری اسلامی درست عمل کرده و طرف برابر او ظالمانه عمل می کند، پیروزی از آن ما خواهد بود.

دکتر روحانی گفت: شما ایرانیان در اتریش و دیگر کشورهای دنیا سفرای عزیز ملت کشور عزیزمان ایران هستید و می توانید در انتقال فناوری، سرمایه و تشویق شرکت های خارجی که در شرایط حاضر بهتر می توانند با کشور عزیزمان ایران همکاری کنند، نقش مؤثری داشته باشید. با تلاش هماهنگ، یکپارچه و متحد همه مردم کشور عزیزمان ایران در هر کجای دنیا بی تردید پیروزی نهایی متعلق به ملت بزرگ کشور عزیزمان ایران خواهد بود.

واژه های کلیدی: ایران | آمریکا | ایرانی | آمریکایی | ایرانیان | حسن روحانی | رئیس جمهور | رییس جمهور | دکتر روحانی | ریاست جمهوری | کشورهای دیگر

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz